//
you're reading...
AFDSSAD, Oyun

Küstüüüm oynamııyoruuum


Talihsiz bilgisayar oyuncusu durumudur; oynanan oyuna küsmek. Uzun zamandır bilgisayar başında olan, seneler içinde disketli dönemlerden tutta, bugunün dvd oyunlarına gelene kadar, camiada adını, sayısını hatırlamayacak kadar oyunu bitirmiş bir insan evladı elbette ki, kıymettliissSsine* kurduğu her oyunu bitirmiş, uzun uzun oynamış değildir. Kimi oyunlar vardır daha install aşamasında bile ümit vadetmezler, kimisi biraz oynayılıp “eytere” denilerek uninstall edilir. Amaaa bazı oyunlar vardır ki, o oyunu sittin sene istesiniz de bitiremezsiniz. Bunun farklı sebepleri vardır ki bunlardan en pisi “oyuna küsmek” olanıdır.
Ördeğin; bir strateji oyunu alınır, kurulur campaignler takır takır geçilir, gerekirse sonlara doğru uzaylının ya da oranın yerlisinin dilini bile kapmış ve sıkılgan bir insan olup bitsede gitsek triplerine girilir; fakat oyun camiasında küskünlük getiren, kal getiren yegane sebeplerden birisi aniden karşımıza çıkar. Bug(software hatası)dır. Uulaaan! evet laaaayn! dedirten bir bug bezgin bir bekirin 40 dakika verip düşmanı alt ettiği son bölümde, haritadaki her nesne-canlı yok edildiği halde görevin bitmemesi gibi garip bir durum meydana geldiyse, hayata küsüp olayın üstünden aylar geçtiği, birilyon kere multisi(çoklu oyuncu), skirmishi her modu oynandığı halde o oyunun single’ı(tek başımıza yaptığımız görevler falan) bitirlmez. Eski atalarımızdan birininde dediği gibi “-küüüstüüm oynaamıyoooruuuum..”
Ya da açarsınız güzel bir ekşın oyunu gelirsiniz 6. ‘lanet olası’ adama kadar, sonra akşam arkadaşınızı bu zevkinize ortak olsun diye evinize çağarırsınız ve kendisi elinde “-bak bende kendi saveimi getirdim bende 4. adamdayım” diye gelirse naparsınız? Zaten adam dandik makinada grafikten ödün vererek yazııık şeklinde oynamış, e naparsın kendisine tüm ramlerinle kucak açar 2 elin sesi var şeklinde, adamın saveini beraberce o gece bitirirsin…E aferin, şimdi oyunun sonunu da biliyosun napcan kendikini, pfff balale, balale! oynamıcam işte..
Oyuna küsmek en pis bir şeydir arkadaşım ben bunu bilir bunu söylerim, benim evimde bi dolu küsülmüş oyun save’i var, gelin bitirin bee, hee olma mı?..

Reklamlar

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: