//
you're reading...
AFDSSAD, Müzik (Flüt hariç)

Perşembe tarifesi

Milli gelir 10 bin doları aştı diyen Başbakanın lafından yola çıkan pek çok insan paylarını alan arkadaşlara seslenerek, “arkadaşım şimdi yavaşça o payı yere bırakıyorsun, evet…” diyor. Milli gelirin gelmesini beklemekten sıkılan ve asgari ücretle, her gün simit-ayran kombosu ile beslenip formda kalmaya alışmış bir milleti güldürecek, insanın içini ısıtacak bu tarz komiklikler zaten bize lazım olan şeyler. Sırf bu sebepten Başbakanımın ellerinden tükmüklü tükmüklü öperim.

Chicago’dan New York’a gerçekleştirdiği uçuş sırasında aniden kafasının içinde basınç kaybı yaşayan, beyni hava boşluğuna düşen ve üstündekileri sapır sapır çıkartmaya başlayan 20 yaşındaki kadın bu haftanın renkli bir hedesi olarak kalmış aklımda. Uçma eylemini elinden geldiğince desteklemek adına soyunarak uçağın yükünü azaltmak ve kendilerine hız kazandırmanın yanı sıra benzinden tasarruf etme amacından başka bir niyet taşımadığını düşündüğüm bir kadın kendisi. Uçak iniş yaptığında kendisini yaka paça olmasa da etinden butundan tutarak akıl hastanesine götüren yetkilileri de esefle kınar ve dikkatli olmalarını da tembihlerim, bkz. Sucker Punch, aman deyim ben saa.

Yalnız o değil de Adile Naşit ölmeden önce 8-10 tane daha film çekecekti Münir Özkul’la, var olanları döne döne izleyip doymayan milyonlar olarak çok mağduruz.

Abdullah Gül’ün, ÖSYM Başkanı Ali Demir ile ilgili, “Süreçten ben de rahatsızım ama dere geçerken at değiştirilmez“ demesi? Dereyi geçemeyip çoktan boğulduklarının farkında olmayan(?)ların acınası savunması.

Dredg’in merakle beklenen albümü Chuckles and Mr. Squeezy çıktı efendim. Çıktı da çoğu insanın ortak görüşü çıkmaz olaydı şeklinde.
-Albümde Keenan benzeri sevdiceğimiz vokal Gavin Hayes’in sesini tanımasam kimse beni Dredg albümü olduğuna ikna edemezdi.
-İlk şarkıda 25-30 sn de vokal girene kadar yanlış bir albüm indirdiğimi ciddi ciddi düşündüm.
-Albüm Dredg’in eşsiz, farklı, kaliteli  ve türünü sınıflandırmayı başaramadığımız o bildik Dredg albümleri ile tamamiyle alakasız. Çok sıradan, birbirini andıran, tek düze, heyecanlandırmayan şarkılar gerçekten hayal kırıklığı.
-Albümdeki tarz pop rock denebilecek kadar grupla alakasız, basit, düz bir tınıya sahip diyerek sizi son kez üzüp bu bahsi burada kapıyorum kuzum.

Bu arada unutmayın, Robin’den büyük Batman var.

Şimdi haberler(ntvmsnbc’de olması lazım); “Şifre iddialarına yol açan programın geçen yıl mezun olan bir bilgisayar mühendisine yaptırıldığı belirtildi.” Bunu okudum ve aboov dedim ve iç sesimle ekledim, “bu da herhalde beyefendinin kendini bitirme projesi olsa gerek.”

Yüksek Sadakat’in Türk Rock müzik tarihindeki en kötü parçalardan birisi ile katıldığı Eurovison’da Kutlu Özmakinacı’nın söylediği “elenmesek üçüncü olurduk” lafından sonra sırasıyla şu şıkları veriyorum;

a)halamın taşakları olsaydı amcam olurdu
b)belki üstümüzden bir kuş geçer
c)kız olsaydım kesin sana verirdim
d)kedi canını senin
e)hepbiri

Soru 100 üstünden 1000 puan, haydi şampiyonlar.

Her kim ki bardağa dökerken sağa sola sıçramayan meyva suyu şişesinin icadını yapar, işte o büyük bir devrim yapar, o bilim yapar, o buluş yapar.

Ne zaman ‘mamafih’ kelimesini cümle içinde kullanan birini duysam, edebiyata yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etmeyi borç bilirim.

Ne zaman diyecek bir şey bulamasam yazıyı bitirmeyi bir borç bilirim, monşerleriyle, kontlarıyla bir bütündür Anadolu, sevgiyle kala kalın.

Reklamlar

Tartışma

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: